Telefon
WhatsApp

Akustik Düz Sünger

Düz süngerler yanmazlık özellikte olup akustik düzenlemede sektörün vazgeçilmez bir ürünüdür. İsmini şekliden alan akustik süngerler sağlık açısından uygundur ve kokusuzdur. Kendinden yapışkanlı akustik sünger ses frekanslarının düzenlenmesinde etkili performans sağlamaktadırlar.

Stüdyolarda tavan ve duvarlarda akustik sünger komple duvarlara kaplanarak ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlanır. Yüksek ses emiciliği olan, yanmaz ve su geçirmez poliüretan köpük akustik probleme karşı kesin çözüm sunmaktadır. Kolayca kesilip şekil verilebilen süngerler alev almaz yapıdadır. Düz profil kesitli, kurşun veya pvc bariyerli ile kendinden yapışkanlı tipleri mevcuttur. İyi bir akustik düzenleme elemalarındandır. Çok iyi bir ses yutucu olduğu gibi eğer bariyerli olarak kullanılırsa müthiş bir ses yalıtımı da sağlamaktadır. Doğru malzemeler ile uygulaması kolay ve uzun ömürlüdür.

Başta Akustik Düzenleme ve Ses Yalıtımı olmak üzere, Evde ses yalıtımı, Stüdyo ses yalıtımı, Binalarda ses yalıtımı, Duvar ses izolasyonu, Tavan ses yalıtımı, Katlar arası ses yalıtımı gibi bir çok amaç için tercih edilir ve iyi bir akustik izolasyon sağlar.

Yanmaz Pu süngerden üretilen akustik düz süngerler, kullanılan ortamda sesin düzgün dağıtılmasına ve bir miktarda olsa sesin yalıtılmasına katkıda bulunur. Alev almaz üretilen akustik süngerler kumaş kaplı panellerde dolgu malzemesi olarak kullanılır, ortam akustiğine katkı sağlar.

Uygulama Şekli :

Yapıştırılacak olan yüzey daha evvelden kir ve tozlardan arındırılmalıdır. Ortam nemli ve güneşe direkt olarak maruz kalmamalıdır. Ürünler her ne kadar alev almaz üretilse de kullanım amacı unutulmamalı yangın tehlikesi olan yerlerde kullanılmamalıdır. Kontak yapıştırıcı ile yapıştırılacak ise ortam önceden havalandırılmalıdır. Fırça veya rulo yardımı ile yapıştırıcı duvara tatbik edilir. Daha sonra fazla beklemeden ürün özenle yapıştırılır. Akustik düz süngerler mastar ve falçata yardımı ile ters çevrilerek basit şekilde kesilebilir.

Select your currency