Akustik Panel

Akustik Panel

Ofis, iş yeri, alışveriş merkezi gibi kalabalık ve sesin yoğun olduğu mekanlarda devamlı suretle bitmeyen bir gürültü vardır. Bunun sebebi önemsenmemiş ve yapılmamış akustik ses yalıtımıdır. Bir mekan içerisinde ses yankılanması en çok duvarlar ve tavanda olur. Duvarlarda oluşan titreşimler tavanda birleşerek gürültünün oluşmasına sebebiyet verir. Bu sebepten dolayı duvarlarda ve tavanda oluşan titreşimleri absorbe etmek gerekir. Akustik ses yalıtımını sağlarken görüntünün önemli olduğu mekanlarda renk ve şekil seçeneğinin mimariye uymaması dolayısıyla akustik sünger çeşitleri pek tercih edilmez. Bunun yerine her türlü renk, şekil ve modellerde olan akustik duvar ve tavan panelleri daha uygun bir ürün olacaktır. Akustik panel uygulamasıyla mekanlarınıza yenilikler katın.

Akustik paneller duvarlarda ve tavanda kullanılan, son derece dekoratif ve şık malzemelerdir. Renk ve şekil çeşitliliği kullanılacak olan mekanın mimarisine uygun projeler yapmaya çok müsaittir. Bunun yanında uygulandığı ortama farklı bir atmosfer katmak içinde kullanılır. Dizayn seçeneklerinin bolluğundan dolayı görsel dinamikleri ön planda olan malzemelerdir. Görselliğe önem veriyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken ürünler arasındadırlar.

Akustik paneller görünüm olarak çok iyi oldukları gibi akustik yalıtım konusunda da çok verimlidirler. Kullanılan tavan ve duvarlardaki titreşimi emerek sesi absorbe ederler. Uygulandıkları ortamlarda akustik ses yalıtımını etkin bir şekilde sağlarlar. Orta ve düşük seviyeli ses ve fiziksel titreşimlerin emiliminde verimli sonuçlar elde eder. Sizde mekanlarınıza hem güzel bir görünüm katıp hemde etkili bir akustik ses yalıtımı sağlamak istiyorsanız bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Mimari desteğimizle mekanınıza özel dizaynlar yaptırmak isterseniz bize danışabilirsiniz. Konu hakkında karar veremediyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Akustik Panel Çeşitleri

Akustik Bölücü Panel Çeşitleri