İnşaat Akustiği

İnşaat Akustiği Uygulamaları

İnşaat yapan müteahhit firmaların yapı yaparken yasal ve kalite açısından sorun teşkil etmemesi için dikkat etmesi gereken hususlar vardır. İnşa edilen ev, ofis, fabrika ve iş yeri gibi yerlerin daha kullanışlı ve konforlu olması açısından yapım aşamasındayken ses izolasyonu için önlemler alınması gerekir. İnşaat akustiği, vaat ettiğiniz konfora ulaşmanız için yapmanız gereken uygulamalardan biridir. Zemin, tavan, duvar, parke altı, şap altı, asma tavan, alçıpan bölme duvar gibi yapım aşamasında uygulanan ses izolasyon işlemleri yapınızın içinde yaşanabilir bir ortam oluşturması açısında önemlidir.

Yapılarda kaliteli ve uygun malzeme kullanılmadığında, ses, gürültü ve titreşim oluşturan unsurlara karşı önlem alınmadığında ve zaman aşımı kaynaklı oluşan yıpranmayla birlikte ses izolasyonu sorunları baş göstermeye başlar. Problem çözülmediği taktirde daha ileri seviyelere çıkarak yaşam kalitenizi ve standartlarınız düşürür. İnşaat halindeki ve tamamlanmış kullanımda olan yapılarda devam etmekte olan ve ilerde oluşabilecek ses ve gürültü sorunlarına karşı önlem almanıza yardımcı oluyoruz. Yıllar içinde eskimiş ve yıpranmalar olmuş yapılarınız da ortaya çıkan akustik yalıtım ve ses izolasyonu problemlerine çözüm getiriyoruz. Tecrübeli ekip ve ekipmanlarımızla rahatsız olduğunuz ses sorunlarını en ideal madde ve malzemelerle gideriyoruz.

Oluşan ses, gürültü ve titreşim yoğunluğuna göre malzeme ve materyalleri seçiyoruz. Farklı tasarım ve özellik özgünlüğü taşıyan ürünlerimizle yapınızda oluşturduğumuz ses izolasyonuyla birlikte ilerde oluşabilecek sorunlara da çözümler buluyoruz. Yanmaz, antibakteriyel vs. gibi özellikler barındıran ürünlerimizle ilerde oluşabilecek sağlık ve güvenlik sorunlarınızın da önlemlerini almanıza yardımcı oluyoruz. Çeşitli bilimsel çalışmalarla üretilmiş ve test edilmiş madde ve materyallerimiz sayesinde sayısal verilerle kafanızdaki soru işaretlerini gideriyoruz. Sizde profesyonel bir ekiple çalışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Duvar inşaat Ses yalıtımı Akustik İzolasyon Malzemeleri  Zemin inşaat Ses yalıtımı Akustik İzolasyon Malzemeleri

Şap Altı zemin inşaat Ses yalıtımı Akustik İzolasyon Malzemeleri Parke altı zemin inşaat akustiği Ses Yalıtımı Akustik İzolasyon Malzemeleri 

Tavan inşaat Ses yalıtımı Akustik İzolasyon Malzemeleri Asma Tavan inşaat Ses yalıtımı Akustik İzolasyon Malzemeleri 

Alçıpan bölme duvar inşaat Ses yalıtımı Akustik İzolasyon Malzemeleri