Telefon
WhatsApp

Tavan Ses İzolasyonu

Tavan Ses İzolasyonu Uygulaması

Evinizde huzur içerisinde yaşarken üst komşunuzun bütün ayak seslerinin, yere düşürdüklerinin sesinin evinizde yankılandığını düşünün. Hayal etmesi bile baş ağrıtan bir durum. Bu sorunun önüne geçmek için başka bir eve taşınmak zorunda değilsiniz. Tavan ses izolasyonu uygulaması ile sizde evinizin içinde olan gürültü problemini çözün. Tavanınıza yaptırdığınız ses yalıtımı uygulaması sadece dışardan gelen sesleri izole etmekle kalmaz içeride oluşan yankının da emilimini yaparak evinizin içindeki gürültü kirliliğini önler.

Tavan Yapı İnşaat Ses İzolasyon Akustik YalıtımTavan Yapı İnşaat Ses İzolasyon Akustik Yalıtım Malzemeleri

Tavan Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Kuru, temiz ve düz tavan yüzeyine yüksek yoğunlukta ve kalınlıkta rebonded süngerpan duvara solid bazlı sıvı yapıştırıcı ile yapıştırılır. Sonrasında tavana çelik konstrüksiyon monte edilir. Bunun yapılmasının amacı sonrasından tavana uygulanacak malzemelerin monte edilip düşmemesi ve süngerle diğer malzemeler arasında hava boşluğu bırakarak ses yalıtım oranının artmasıdır. Profiller üzerine kauçuk alçıpan profil ses yalıtım bandı yapıştırılır. Bu malzeme kendinden yapışkanlı olduğu için kolay bir şekilde uygulanır. Daha sonrasında yüzeye akustik alçıpan monte edilir.

Her tarafı alçıpan ile kaplanan yüzeye heavy layer epdm ses bariyeri, keçeli pvc ses bariyeri veya pvc kauçuk ses yalıtım bariyeri yapıştırılıyor. Bu işlem için tekrar yapıştırıcımızı kullanıyoruz. Bariyeri de yine tüm yüzeye uygulamanız gerekiyor. Kalınlığı 2.3mm ile 5mm arası değişebilir. Bariyerin kalınlığı arttıkça malzemenin ağırlığı da arttığı için orta kalınlıkta bir malzeme kullanmanızda fayda olacaktır. Eğer ses şiddeti çok yüksek ve bariyer kalınlığını az tutmanız gerekiyorsa sünger yoğunluğunu biraz daha yüksek tutabilirsiniz.

Bariyer uygulama işlemi tamamlandıktan sonra ses izolasyon işlemi için son olarak alçıpanı bariyerin üzerinden boşluk kalmayacak şekilde monte etmeniz gerekiyor. İzolasyon işlemi bittikten sonra yüzey istenen şekilde dekore edilebilir durumdadır.

Tavan Yapı İnşaat Ses İzolasyonTavan Yapı İnşaat Akustik Yalıtım

Tavan Ses İzolasyon Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

Tavan ses izolasyon uygulaması yapmak için kullanılabilecek malzeme ve materyalleri temin ediyoruz. Tavanlarınızda ses izolasyonu yapmak için kullanılabilecek malzemelerden birini seçebilir ve tavanınıza kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. İstediğinize uygun malzemeyi seçin, sipariş verin ve rahatlıkla montajını yapın. Aşağıda belirttiğimiz tavan ses izolasyonu uygulamasında sıklıkla kullanılan malzemeleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer konu hakkında karar veremediyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın.

Tavan Paneli Modelleri

Tavanlarda özel ekipmanlarıyla asılı bir şekilde duran dekoratif ve etkili ses izolasyon malzemeleridir. Ortamdaki yankıyı ve gürültüyü izole etmek için ideal tercihtir.

Tavan Paneli

Yanmaz Akustik Sünger Çeşitleri

Yanmaz akustik süngerleri ortamın akustik yalıtımını sağlamak ve oluşan düşük ve orta dereceli sesi izole etmek için kullanabilirsiniz. Yankı, ses kirliliği, gürültü yalıtımı problemlerinde etkili bir performans elde edebilirsiniz.

yanmaz sünger

Basotect Melamin Sünger Çeşitleri

Orta ve düşük seviyedeki ses titreşimlerini ve gürültüleri izole edebilen, dekoratif akustik ses izolasyon ürünleridir.

Basotect melamin süngerler

Gürültü Kontrol Ürünleri Çeşitleri

Yüksek ses yoğunluğu ve titreşimi büyük ölçüde engelleyen, zorlu görevlerde kullanılan ses izolasyon malzemeleri.

Epdm ses bariyeri
Select your currency