Ses Yalıtım Süngeri

Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtımı malzemeleri kullanılacağı ortama ses hacmine ve uygulama şekline göre bir çok özellik ve biçimde bulunurlar. Ses yalıtımı hali hazırda kullanılan yapılarda ve inşaat halindeki yapılarda uygulanabilir. İnşaat halindeki yapılarda kullanmak için tasarlanan süngerlerin yapısı uygulanacağı ortamla ve görevine göre işlevlendirilmiştir. Ses yalıtım süngerleri genel olarak duvar ve tavanlarda iki tuğla arasına, alçıpan, sıva ve şapın arkasına konumlandırılırlar. Görüntü olarak duvarların dış yüzeyinde kullanılmaya uygun değillerdir. Ses yalıtım süngeri görüntüsünün aksine ses izolasyonu konusunda çok verimlidirler. Yüksek oranda ses izolasyon özelliğiyle yüksek yoğunlukta ses, gürültü ve fiziksel titreşimi rahatlıkla emip absorbe edebilirler.

Yüksek yoğunluklu yapılarıyla en zorlu şartlarda bile verimli bir performans çıkartabilirler. Ayrıca bariyerle güçlendirilmiş varyasyonlarıyla çok daha etkilidirler. Uygulandıkları yapılarda ses izolasyonuyla birlikte ısı yalıtımı da sağlarlar. Sağlıklı ve güvenli yapıları sayesinde nem ve koku oluşturmazlar. En zorlu ortam ve koşullarda bile dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu ürünleri yapılarınıza uygulamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yüksek tempolu ve güçlü sesleri izole etmek istiyorsanız aşağıda verdiğimiz ürünlere göz atabilir ve size en uygun malzemeyi seçebilirsiniz. Konu hakkında kararsız kalırsanız ve daha fazla bilgi almak isterseniz bize ulaşın.