Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtımı Uygulamaları

Stüdyo kayıt odasında yapılacak olan ses izolasyonu uygulamaları sesin kalitesi açısından büyük önem taşımaktadır. Ortamda eko, yankı probleminin düzenlenmesi için doğru malzeme seçimiyle doğru akustik yalıtım performansı sağlanmaktadır. Stüdyo odası akustik ses yalıtımı sesi engellemekten çok akustik düzeni sağlamak için yapılmaktadır.

Stüdyo Odası Ses İzolasyon Akustik YalıtımStüdyo Odası Ses İzolasyon Akustik Yalıtım Malzemeleri

Stüdyo odaları, müzik ve ses kayıt odaları, prova odaları gibi mekanlarda akustik düzenleme sağlamak adına birinci sınıf malzemeler kullanılmaktadır. İçeriden dışarıya veya dışarıdan içeriyi gelen sesleri engellemek adına ciddi derecede ses izolasyonu yapmak gerekmektedir. Akustik yalıtım düzenleme adına kullanılan malzemeye ses izolasyonunda kullanılan malzeme farklıdır. Akustik düzenleme eko, yankı gibi problemler için yanmaz akustik süngerler kullanılmaktadır. Ses izolasyonu için ise bariyerli sünger dediğimiz yada bondex yoğunluğu fazla olan ürünler tercih edilmektedir.

Stüdyo Odası Ses İzolasyonStüdyo Odası Akustik Yalıtım

Stüdyo Odası Akustik Yalıtım MalzemeleriStüdyo Odası Ses İzolasyon Malzemeleri

Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtım Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

Stüdyo odası akustik ses yalıtım uygulaması yapmak için kullanılabilecek malzeme ve materyalleri temin ediyoruz. Stüdyonuza en uygun akustik yalıtım malzemelerinden birini seçebilir ve kolayca uygulayabilirsiniz. İstediğiniz malzemeyi seçin, sipariş verin ve rahatlıkla montajını yapın. Aşağıda belirttiğimiz stüdyo odalarında sıklıkla kullanılan malzemelere göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer konu hakkında karar veremediyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın.

Akustik Panel Çeşitleri

Duvar Paneli Modelleri

Duvarlarda oluşan düşük ve orta seviyeli sesleri izole eden, istenildiği gibi tasarlanıp mimariye uygun olarak dekore edilebilen farklı renk ve şekil seçeneklerine sahip ürünlerdir.

Duvar Paneli

Tavan Paneli Modelleri

Tavanlarda özel ekipmanlarıyla asılı bir şekilde duran dekoratif ve etkili ses izolasyon malzemeleridir. Ortamdaki yankıyı ve gürültüyü izole etmek için ideal tercihtir.

Tavan Paneli

Yanmaz Akustik Sünger Çeşitleri

Yanmaz akustik süngerleri ortamın akustik yalıtımını sağlamak ve oluşan düşük ve orta dereceli sesi izole etmek için kullanabilirsiniz. Yankı, ses kirliliği, gürültü yalıtımı problemlerinde etkili bir performans elde edebilirsiniz.

yanmaz sünger

Basotect Melamin Sünger Çeşitleri

Orta ve düşük seviyedeki ses titreşimlerini ve gürültüleri izole edebilen, dekoratif akustik ses izolasyon ürünleridir.

Basotect melamin süngerler

Gürültü Kontrol Ürünleri Çeşitleri

Yüksek ses yoğunluğu ve titreşimi büyük ölçüde engelleyen, zorlu görevlerde kullanılan ses izolasyon malzemeleri.

süngerpan

Zemin Kaplama Malzemeleri

Akustik Zemin Döşemeleri

Yerde oluşan ayak ve darbe seslerini absorbe eden, mekan içindeki ses yalıtımını etkili bir şekilde arttıran dekoratif akustik ses yalıtım ürünleridir.

Kauçuk halı