Telefon
WhatsApp

Hacim Akustiği

Hacim Akustiği Uygulamaları

Hacim akustiği uygulamaları, sesin yayılımını ve akustiğini mühendislik ve mimari açıdan hesaplanarak oluşturulan, mekanlarda sesin herkes tarafından duyulması için geliştirilmiş ses dağılım uygulamasıdır. Genellikle sinema, tiyatro, müzik odası, toplantı odası, konferans salonu gibi mekanlarda kullanılır. Sesin bütün oda içerisinde düzgün bir şekilde dağılmasını sağlayarak etkinlikleri gerçekleştirirken daha konsantre ve verimli zamanlar geçirmenizi sağlar. Bunun yanı sıra hakim, avukat, doktor vs. gibi gizlilik esaslı mesleklerde mekanlardan dışarı sızan sesleri engeller, mesleğinizi daha iyi icra etmenize yardımcı olur.

Hacim akustik ses yalıtımı uygulamalarında dışarıdan içeri gelen sesleri ve içeriden dışarı giden sesleri absorbe eder. Bu sayede mekanların iç akustiğini iyileştirir, ortamda eşit ses dağılımını sağlar ve mekanın verimliliğini arttırır. Sinema, tiyatro ve konferans salonu gibi mekanlarda seslerin her noktada net bir şekilde duyulması gerekir. Bunun için mekanın iç dizaynı, eldeki malzeme ve materyallere göre yeniden tasarlanarak en etkili sonuca ulaşılmaya çalışılır. Uygulamanın yapıldığı ortamda akustik yalıtım ve ses izolasyonu yapılmasının yanı sıra yeni bir görünüm ve atmosfer katar. Çeşitli renk, şekil ve modellere sahip ürünlerimizle istediğiniz mimari tasarımları uygulayabilirsiniz.

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası gibi ses akustiğinin çok önemli olduğu profesyonel işlerin yürütüldüğü mekanlarda verimli sonuçlar almanızı sağlıyoruz. Mekanlarda yankılanan seslerin absorbe edilmesi ve ses kalitesinin arttırılması için gereken uygulamaların başındadır. Kayıt alırken seste oluşan mekandan kaynaklı eko, çatlama ve üst üste binme gibi problemleri kökünden çözerek daha kaliteli ve verimli sonuçlar almanız konusunda yardımcı olur. Bilimsel çalışmalarla üretilmiş ve test edilmiş madde ve materyallerimiz sayesinde sayısal verilerle kafanızdaki soru işaretlerini gideriyoruz. Laboratuvar ortamında geliştirilen malzeme ve materyallerimizi tecrübeli mimarlarımızın tasarımlarıyla birleştirerek en ideal sonuca ulaşıyoruz. Sizde profesyonel bir ekiple çalışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Ofis Odası AkustiğiKonferans Salonu Akustiği

Restaurant Cafe AkustiğiSinema Salonu Akustiği

Tiyatro Salonu AkustiğiToplantı Salonu Akustiği

Select your currency